Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alex - 33

4. 2. 2008
Příjmení:Alex
Přezdívka:Alex
Datum narození:17. 06. 1982
Místo narození:Niterói
Národnost:Brazílie
Výška:188 cm
Váha:92 kg
Pozice:Obránce
Číslo dresu:33
Přestupová částka:zadarmo
Předchozí kluby:Atlético Juventus,Santos FC, PSV Eindhoven
V týmu od data:10. 08. 2007
Smlouva do:neurčeno

Tank supertěžké třídy se po sáhodlouhých problémech s pracovním povolením dostal do Londýna a může oblékat dres Chelsea. Problém je, že obr, při jehož přímém kopu byste rozhodně nechtěli stát ve zdi, bude muset hodně bojovat, aby se dostal do základní sestavy.

Mladý Alex Rodrigo Dias da Costa začínal svou kariéru v Santosu, ale od ostatních Brazilců se výrazně lišil. Nepouštěl se do žádných technických fines, jak je v zemi samby zvykem, své protihráče radši bořil na objednávku.

Tento přístup mu samozřejmě vynesl velký úspěch, debut si v Santosu odbyl ve dvaceti letech. Pak přišel raketový vzestup. Rok 2003 – premiéra v brazilské reprezentaci proti Mexiku. A hned o rok později si ho všiml Piet de Visset, skaut Chelsea, a Santos tak své opoře musel dát sbohem.

Alexe sice Blues koupili, ale pracovní povolení tanky v Británii nedostávají jen tak. Takže PSV Eindhoven se hned nabídlo, že si ho vezme na hostování. Chelsea ho mohla kdykoli vzít zpět za symbolické jedno euro, ale bez pracovního povolení jí to bylo platné asi jak Maloudovi pravá noha.

Alex v Nizozemsku strávil tři roky, a co si budeme povídat, byla to léta veleúspěšná. V sezóně 04/05 PSV získalo domácí double a v Lize mistrů došlo až do semifinále, kde je nešťastně vyřadil AC Milán.

O rok později The Tank dotáhl svůj tým „jen“ k titulu v lize, ale do Londýna opět nešel. Chelsea radši koupila Khalida Boulahrouze (to jsme si pomohli) a Alex dál strašil pouze útočníky Eredivisie.

Další sezóna byla opět extrémně povedená. Alex v osmifinále Ligy mistrů v podstatě sám vyřadil Arsenal, na čtvrtfinále se ale zranil a PSV bez něj dostalo naklepáno celkově 4-0 od Liverpoolu. Chuť si Holanďané spravili v lize, kdy v posledním kole po neopakovatelném a nervy drásajícím souboji tří týmu vzešla vítězně právě banda okolo Alexe.

A pak už konečně přišel přesun do Londýna. Brazilská zeď toho ze začátku moc neodehrála, ale vzhledem k tomu, že Carvalho nebo Terry jsou poslední dobou pořád zranění, o málo minut na hřišti se bát nemusí. A taková pumelice proti Middlesbrough? Jen důkaz neskutečné síly, která v Alexovi je. Zda bude stačit na místo v základu, to se uvidí. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář